Ziemīgas aktivitātes

Kamēr mazākie zirgmīļi startē Hobby Horse sacensībās Demorā, Anna Čakstiņa uzvar Kleistos

Sestdien un svētdien, 25. un 26. novembrī Rīgā, jāšanas sporta bāzē Kleisti norisinājās Latvijas Jātnieku federācijas Rudens sacensības konkūra disciplīnā, kur JSK Demora sportiste Anna Čakstiņa ar zirgu Chikita izcīnīja uzvaru, startējot ātruma maršrutā ar šķēršļu augstumu 120 cm.

Sestdien, 25. novembrī biedrībā “Jātnieku sporta klubs Demora” jāšanas manēžā norisinājās Hobby Horse sacensības trīs maršrutos. Visi maršruti tiek uzstādīti un tiesāti pēc iespējas pietuvinot īstajām konkūra sacensībām. Sestdien startēja četrdesmit dalībnieku. Pirmie divi maršruti ar astoņiem noteiktā secībā pārvaramiem šķēršļiem ar augstumiem attiecīgi 50 cm un 70 cm uz laiku un par nogāztu šķērsli vai kļūdu maršrutā soda punkti, kuros veicināšanas diplomus un rozetes saņēma visi dalībnieki,  jaunākajam dalībniekam 4 gadiņi. Augstlēkšanā uzvara viesim no Bikstiem, Ešlijai Lācei ar zirdziņu Princis, pārvarot 105 cm augstu šķērsli.

“Hobby horsing ir hobijs ar vieglatlētikas elementiem ar spēļu zirdziņu. Tas radies Somijā, kur notiek nacionālie čempionāti. Somijas jātnieku federācija saka, ka tas ir brīnišķīgi, ka šis hobijs ir kļuvis tik populārs, tas ļauj satikties, bērniem un pusaudžiem, kam nav iespēja darboties ar īstiem zirgiem, ar citu klubu jātniekiem ārpus zirgu staļļiem un sportot.

Par spīti tam, ka šo hobija veidu vispirms teju visi uztver ar smīnu, pagājušajā ziemas sezonā jāšanas manēžā jau uzrīkojām trīs posmus šajā hobija sporta veidā, kas vainagojās ar pietiekami lielu atsaucību. Šoreiz dalībnieku bija vēl vairāk, kas liecina par šī hobija popularitāti un jau bija vērojama dalībnieku izaugsme kā arī lielāka uzdrošināšanās piedalīties. Šoziem plānojam sarīkot vēl vismaz divus posmus, lai labākie var sagatavoties Somijas čempionātiem ”, saka “Jātnieku sporta kluba Demora” trenere Gelinta Apse.