Veiksmīgs Pasaules kausa posms 2022

Anna Čakstiņa ar lielisku rezultātu startē Latvijas gada prestižākajās sacensībās Rīgā Pasaules kausa posmā 2022

Svētdien, 24.jūlijā, sporta centrā “Kleisti” noslēdzās Centrāleiropas līgas Pasaules kausa konkūrā Rīgas posms, kurā uzvaru izcīnīja Saūda Arābijas pārstāvis Abdullahs Alšarbatlijs ar zirgu Vintadge De La Roque. Latvijas jātnieks Kristaps Neretnieks ar zirgu Valour ierindojās trešajā, bet ar zirgu Gabriel PKZ astotajā vietā. Otrs labākais Latvijas duets, Aleksandrs Šakurovs ar zirgu Fillmore DB, palika desmitais. No Latvijas PK posma maršrutā, kas deva kvalifikācijas punktus PK finālam un 2023.gada Eiropas čempionātam, piedalījās pieci jātnieki – Kristaps Neretnieks, Aleksandrs Šakurovs, Anna Arhipova, Aigars Bregže, Sabīne Siliņa (LJF preses dienests).

Mazajā aplī, trīs dienu noslēgumā, ar 125 cm augstiem šķēršļiem ar pārlekšanu, kas nozīmē, ka tikai tie sportiskie pāri, kuri pamatmaršrutu veikuši bez soda punktiem, piedalās saīsinātā pārlekšanas maršrutā, nu jau uz laiku, Anna Čakstiņa ar zirgu Chikita izcīnīja augsto 5. vietu, cīnoties pārlekšanas maršrutā. Maršrutā labākā bija somiete Rosa Kuivalainene ar zirgu Don Juan.

“Esam priecīgi un lepni par Annas startiem tik augsta mēroga sacensībās. Lai arī lēmums piedalīties tika pieņemts pēdējā brīdī, kad bija gandrīz vai neiespējami vēl pieteikt savus startus un sakārtot nepieciešamās lietas, Anna ar Chikitu to attaisnoja uz visiem simts procentiem uzrādot ļoti stabilu un pārliecinošu sniegumu. Te pat Rīgā esot jutāmies kā ārzemēs, jo startēt bija ieradušies ļoti daudz igauņu, somu un norvēģu sportisti, mazāk pierasto lietuviešu, kā arī ar zirgu bija jāievēro un jāiziet stingrās veterinārās prasības, lai ierodoties vispār iegūtu atļauju startēt.

Paldies Ventspils Novada domei par Ventspils novadā dzīvojošo sportistu daļēju finansiālu atbalstu ”, saka “Jātnieku sporta kluba Demora” trenere Gelinta Apse.