Vasaras posmu panākumi

Zelts un sudrabs poniju jāšanā un sudrabs amatieros

Sporta centrā “Kleisti” 28. un 29. septembrī notika Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas ceturtā, izšķirošā posma sacensības jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā. Vērtējot trīs labākos rezultātus sezonas laikā, tika pasniegti kausi kopvērtējumā astoņās sportistu un zirgu vecuma un meistarības grupās.

JSK Demora sportisti startēja visos LJF Vasaras posmos, kas vainagojās ar panākumiem un II grupas poniju konkurencē izcīnīts zelts – Alise Lūse ar Džoanu un sudrabs Annai Čakstiņai ar Veto, trešā Nikola Marčenkova (Mēmeles JSK). Kā arī, ar vienādu punktu skaitu kopvērtējumā amatieros, Ilze Krūmiņa ar zirgu Pekina (JSK Equilat) 1. vieta un Undai Egendorfai ar Lēdiju sudraba medaļa, šeit noteicošais bija pēdējais posms, kurā Undai ar Lēdiju 2. vieta.

Nedēļu iepriekš, 22. un 23. septembrī JSK Demora sportisti devās uz kaimiņvalsti, Lietuvā sporta centrā Audruvis uz kārtējo posmu, kurš jau notika slēgtajā manēžā. Startējot maršrutos no 80 līdz 110 cm, ar mainīgām sekmēm, Anna Čakstiņa ar zirgu Chikita ātruma maršrutā 80 cm ieguva 4. vietu, Sofija Nikolajenko ar zirgu Loida veica maršrutu tīri. Undai Egendorfai ar zirgu Red Grace 100 cm maršruts veikts tīri, bet uz 110 cm abās kvalifikācijas dienās pa kādam gāztam šķērslim, ar Lēdiju maršruti veikti tīri, bet daži sportiskie pāri bija ātrāki.

“Ja startējot Lietuvā Audruvī, likās, ka zirgi iespējams, pieguruši uz sezonas beigām regulāri startējot, tad pēdējā posmā Kleistos pierādījās, ka visi ir teicamā formā. Milzīgs prieks, ka varam parādīt un pierādīt, ka jāšanas sports “dzīvo” arī reģionos, ne tikai ap Rīgu, pārstāvot Ventspils pilsētu, novadu un pat Kurzemi un iegūt pirmās vietas Latvijas Jātnieku federācijas ieskaites turnīros un kopvērtējumos”, tā jātnieku sporta kluba “Demora” valdes priekšsēdētāja un trenere, Gelinta Apse.