Demorai intensīvs sacensību periods

Demorai intensīvs sacensību periods ar bagātīgiem rezultātiem

Pagājušās nedēļas nogalē, 14. un 15. septembrī, norisinājās Latvijas Jātnieku federācijas kausa izcīņas Vasaras III posms, kuru Jātnieku sporta klubu Demora pārstāvēja seši sportisti un seši zirgi un poniji.

Augstākais rezultāts Undai Egendorfai ar Lēdiju, 1.vieta amatieru maršrutā uz atzīmi, kur nav jāsacenšas par ātrāk veiktu maršrutu, bet gan vērtē pareizas jātnieka darbības, uzsēdi, zirga kustības līnijas, ritmiskumu, kopskatu. Ar otru zirgu Red Grace Undai sestā vieta šajā maršrutā. Augsti vērtējumi arī poniju jātniecēm maršrutā uz atzīmi ar 90 cm augstiem šķēršļiem, Annai Čakstiņai ar Veto 4. vieta ar vērtējumu 7,3 un Alisei Lūsei ar Džoanu atzīme 7,2, diemžēl viens gāzts šķērslis maršrutā, kas atzīmi pazemina. Pēc LJF trīs Vasaras posmiem kopvērtējumā Unda Egendorfa ieņem 1. vietu amatieru konkurencē. Starp II grupas ponijiem Alisei Lūsei un Annai Čakstiņai ir vienāds punktu skaits, šobrīd dalīta pirmā un otrā vieta. Pēc divām nedēļām noslēdzošais IV posms Kleistos un kopvērtējuma uzvarētāju apbalvošana.

I un II grupas poniju ātruma maršrutā ar 75 cm augstiem šķēršļiem uzvara Līvai Dreimanei ar Black Velvet, tikai par sekunžu simtdaļām atpaliekot 2. vieta Alisei Lūsei ar Džoanu un trešā Anna Čakstiņa ar Veto. Bez soda punktiem šo maršrutu veica Marta Hermansone ar Dūju un 90 cm maršrutu tīri veica Zoja Krisko ar Dūju.

Jaunie JSK Demora sportisti Sofija Nikolajenko un Klaudija Viļisova ar savām ģimenēm piederošajiem zirgiem – Loidu un Vikontu pārstāvēja biedrību 7. un 8. septembrī Jauno Jātnieku skolā Inčukalnā. JJS turnīrā, kā vienmēr, milzīgs dalībnieku skaits un šoreiz, pieaicināts maršruta sastādītājs no Vācijas, kurš arī maršrutus bija uzlicis maksimāli augstus un sarežģītus. Mūsu meitenēm pa kādam gāztam šķērslim maršrutos.

Vasaras beigās, 31. augustā un 1. septembrī norisinājās Latvijas Republikas nacionālais čempionāts. Par LR 2019 čempioni kļuva Anna Arhipova ar zirgu For Sale. Čempiona titulu varēja izcīnīt divu dienu maršrutu kopvērtējumā. Undai Egendorfai pirmā diena izvērās daudzsološa, ar Lēdiju izcīnot pirmo vietu amatieru maršrutā, bet otrajā dienā, diemžēl gāzti šķēršļi neļāva pretendēt uz augstu vietu. Arī Alise Lūse ar Džoanu pirmajā dienā veica maršrutu bez soda punktiem, bet otrajā dienā, iegūto soda punktu dēļ netika uz pārlekšanas maršrutu. Annai Čakstiņai ar Veto un Zojai Krisko ar Dūju arī pa kādam gāztam šķērslim.

“Turpmākie starti jau šīs nedēļas beigās, trīs dienas Lietuvā un pēc tam Kleistos pēdējais vasaras posms,” saka JSK Demora valdes priekšsēdētāja un trenere, Gelinta Apse.