Čempioni poniju jāšanā

Alise ar Džoanu kļūst par Latvijas čempionu poniju jāšanā

Sporta centrā “Kleisti” 7. un 8.augustā notika LR Nacionālais čempionāts šķēršļu pārvarēšanā. Par šī gada čempioni pieaugušajiem kļuva Laura Penele ar zirgu Dundas V.D.M., pārstāvot ZS “Lielceri”. Pagājušajā nedēļas nogalē Laura Penele izcīnīja arī lielisku uzvaru Polijā notiekošā nacionāla mēroga turnīra galvenajā maršrutā ar 145 cm augstiem šķēršļiem. Sportisti par čempionāta tituliem cīnījās divu dienu kopvērtējumā sekojošās konkurencēs: pieaugušie, juniori un jaunie jātnieki, bērni līdz 14 gadu vecumam, I un II grupas poniju jātnieki, amatieri, kā arī jātnieki ar 5 līdz 7 gadus jauniem zirgiem (LJF preses dienests).

Jātnieku sporta kluba Demora sportiste Alise Lūse ar poniju Džoana, pēc pirmās dienas maršrutā iegūtās 2. vietas un svētdienas uzvaras galvenajā poniju maršrutā ar pārlekšanu, ar 90 cm augstiem šķēršļiem izcīna šī gada poniju jāšanas čempiona titulu. Junioru konkurencē ar 120 cm augstiem šķēršļiem startējošā Anna Čakstiņa ar Chikitu sestdienas maršrutu veica bez soda punktiem, bet svētdien divas kļūdas maršrutā.

Iepriekšējā nedēļas nogalē norisinājās Pāces kauss “Kalēji” 2021, kur vairums JSK Demora sportistu devās pēc pieredzes, neizpaliekot arī godalgotām vietām. Augstākais rezultāts Martai Jansonei ar Red Grace, 2. vieta maršrutā ar 100 cm augstiem šķēršļiem un pirmais starts sacensībās un 3. vieta Elzai Vašukai ar poniju Dūja 60 cm maršrutā uz ideālo laiku. Pirmie starti vadības maršrutā arī Rebekai Annai Berkai ar Dūju, iegūstot vērtējumu “pārliecinoši” un Amandai Bonfeldei ar Dūju vērtējums “ļoti, ļoti labi”.

“Esam gandarīti par Alises un Džoanas izcīnīto čempiona titulu. Šis tandēms ir ideāli sastrādājies vairāku gadu garumā un šobrīd ir savā vislabākajā formā, daudz krājot pieredzi arī ārpus Latvijas un arī augstākos maršrutos nekā poniji lec šeit. Prieks, ka beidzot arī Latvijas Jātnieku federācija apbalvo ar zelta medaļām uzvarētāju poniju/zirgu īpašniekus un trenerus, tā kā esmu abi, izvēlējos savu otru medaļu nodot tālāk poniju audzētājam, Laimai Rozentālei ar lielu pateicību par uzticēšanos, ticību un padomiem”, tā biedrības “Jātnieku sporta klubs Demora” valdes priekšsēdētāja un trenere Gelinta Apse.