Anna uzvar Kleistos un Audruvīs Lietuvā

Audruvīs, jāšanas sporta bāzē Lietuvā, Jonišķos pagājušās nedēļas nogalē 28. – 30. novembrim norisinājās “AUDRUVIS CHAMPIONS TOUR 1ST STAGE 2022”.

JSK Demoru pārstāvēja Anna Čakstiņa ar diviem zirgiem. Piektdienas maršrutā ar 110 cm augstiem šķēršļiem Annai Čakstiņai ar zirgu Chikita 2. vieta no startējošajiem 104 duetiem, piekāpjoties par dažām sekunžu simtdaļām Lietuvas sportistei ar zirgu Kentas. Maršrutā ar 120 cm augstiem šķēršļiem Annai trešais labākais laiks, bet viena kļūda maršrutā neļāva ierindoties labāko pieciniekā. Šeit uzvarēja Igaunijas sportiste Susan Kaleta ar zirgu Iberia.

Annai uzvara sestdienas ātruma maršrutā ar 110 cm augstiem šķēršļiem, aiz sevis atstājot deviņdesmit divus sportiskos pārus, no kuriem astoņi tika izslēgti par zirgu nepaklausību vai citām kļūdām maršrutā. Ar otro labāko laiku starp 71 sportisko pāri finišēja Anna ar Chikitu maršrutā 120 cm un atkal viens gāzts šķērslis deva četrus soda punktus. Ar zirgu Rolsroisa Anna startēja visas dienas maršrutos līdz 110 cm ar mainīgām sekmēm, gan izlecot tīri, gan savācot soda punktus. Svētdien ar katru zirgu Anna startēja tikai pa vienam maršrutam un uz 125 cm ar Chikitu arī viens gāzts šķērslis.

Iepriekšējās nedēļas nogalē, sestdien 22. oktobrī sporta centrā Kleisti notika kārtējās Rudens sacensības konkūra disciplīnā, labo laika apstākļu dēļ, vēl āra laukumā. Galvenajā ātruma maršrutā ar 130 cm augstiem šķēršļiem uzvaru izcīnīja Roberta Odrija Brālēna ar zirgu Bring It On no JJS(Jauno jātnieku skola). Annai Čakstiņai ar zirgu Chikita, JSK Demora uzvara ātruma maršrutā ar 110 cm augstiem šķēršļiem sacenšoties 40 dalībnieku konkurencē.  Ātruma maršrutā ar 120 cm augstiem šķēršļiem sportistei 6. vieta ar vienu gāztu šķērsli, jāpiebilst, ka maršrutu tīri veica tikai četri sportisti. Annai Ar zirgu Rolsroisa pa vienam gāztam šķērslim katrā maršrutā.

“Šī rudens pirmie starti slēgtajā manēžā Audruvīs, nedaudz liek pārorientēties uz savādāku jāšanu, lai arī tur ir ļoti liela manēža un labas iesildes iespējas, tomēr maršruts ir daudz spraigāks, īsiem pagriezieniem, katra sekundes simtdaļa šaubu maksā gāztu šķērsli un soda punktus. Jāsaka, ka šoreiz startēt bija ieradušies mazāk latviešu sportistu, bet tiešām daudz igauņu ar ļoti ātriem zirgiem”, saka “Jātnieku sporta kluba Demora” trenere Gelinta Apse.